Stolik z żywicy Bielsko Biała od doświadczonego producenta mebli z drewna, gdzie następuje połączenie naturalnego materiału drewna z dzieckiem technologi XX wieku czyli jedno lub dwuskładnikowymi żywicami syntetycznymi. Znajdujemy się 15 min od centrum Bielska (wyjazd ulicą Komorowicką).
Fantastycznie przyczepna do różnych powierzchni, nierozpuszczalna i trudnotopliwa. Nie posiada zapachu, łatwo daje się barwić. Jest idealnym rozszerzeniem pomysłowości stolarza. Ilość kombinacji kształtu stolika, drewna z jakiego jest wykonany, sposobu obróbki i zabezpieczenia samego materiału (olej, lakier, bejca, opalanie, itp) w połączeniu z żywicami daje szerokie pole do popisu twórcy.Ten mix elementów sprawia, że każdy stolik jest inny, niepowtarzalny. Ich kształt przyciąga oko i daje dużo radości posiadaczom. To dość specyficzny odwrót od wieloseryjnych produktów dostępnych w wielkopowierzchniowych sieciówkach na rzecz mebla wykonywanego od początku do końca dłonią żywego człowieka.
Bielsko ze swoimi kamienicami nazywane Małym Wiedniem często zwraca uwagę na takie właśnie drobne meble z dusza.
Często to stolik kawowy stanowi przysłowiową kropkę “nad i” w nadaniu charakteru wnętrzu Twojego salonu lub pokoju dziennego.
Stolik kawowy z żywicą
Aby stworzyć “zjawiskowy” stolik kawowy potrzebna jest synergia kilku elementów. Najważniejszy jest kawałek drewna. Popularne gatunki krajowe jak dąb, grab, orzech konkurują z bardziej egzotycznymi jak np. mahoń czy palisander indyjski. Gdzieś pomiędzy zdarzają się perełki z ultra rzadkich materiałów jak czarny dąb (zwany polskim hebanem). Kształt elementu z drewna to najczęściej nieregularna struktura plastra wyciętego z całego pnia drzewa.
Taki plaster dzięki widocznej strukturze materiału ma w sobie wiele uroku. Usłojenie i wybarwienie drewna podkreśla jego niesymetryczne piękno.
Plaster jest suszony sztucznie i docinany tak, aby stanowił równą płaszczyznę. Jego grubość waha się w zależności od potrzeb pomiędzy 4, a 10cm.
Plaster jest umieszczany w specjalnej formie, która powstrzyma epoksyd od rozlewania się na boki. W zależności od potrzeb epoksyd wylewa się etapami lub na “raz”.
Sama masa z która daje efekt “wow” to żywica i jej utwardzacz. Dodatkiem mogą być kolorowe pigmenty, pigmenty perłowe, proszki fluorescencyjne, itp.
Całość po wyschnięciu i usunięciu opalarką pęcherzyków powietrza jest szlifowana i nabiera końcowego kształtu.
Stoliki kawowe z żywicy z powodzeniem można spotkać w wielkich Bielskich blokowiskach jak osiedle Karpackie czy Złote Łany oraz małych kamienicach przy Rynku i 11 Listopada.Podczas pracy z płynną żywicą należy zawsze pamiętać o bezpieczeństwie. Okulary ochronne i maska osłaniająca drogi oddechowe to podstawa. Nieutwardzona żywica wymaga szczególnej ostrożności podczas jej formowania.
Zostaw odpowiedź