Meble dębowe sklep
Meble dębowe sklep to doskonałe rozwiązania wprost od producenta. Meble z litego dębu potrafią cieszyć oczy swoich użytkowników dosłownie całymi pokoleniami. Odporne i wytrzymałe z natury oraz odpowiednio konserwowane potrafią przetrwać stulecia. Wypełniają pomieszczenia ciepłym blaskiem naturalnego piękna. Dzięki swojej długowieczności i wielkości zawsze wywoływały duże wrażenie na ludziach. Rzymianie swoich najwybitniejszych obywateli celebrowali właśnie dębowymi laurami. Ludy germańskie dąb był poświęcony potężnemu bogu burz Thorowi.
W XXI wieku drewno dębu nadal cieszy się powodzeniem wśród osób ceniących sobie charakter, trwałość i przyciągające oko wewnętrzne ciepło.
Meble dębowe sklep to miejsce gdzie tworzymy łóżka, stoły, szafy i wiele innych przedmiotów codziennego użytku w domu ze ściśle sekcjonowanych ponad 120 letnich dębów. Produkujemy nowoczesne meble dębowe, jednak wśród naszych modeli znajdziecie Państwo również klasyczne rozwiązania. Meble dębowe sklep producenta to gwarancja braku dodatkowych narzutów na kolejnych pośrednikach oraz sprawdzone rozwiązania, które gwarantują bezpieczeństwo użytkowania oraz komfort wypoczynku.
Charakterystyka drewna dębowego
Świeże drewno jest żółto szarawe. Po pewnym czasie zaczyna ciemnieć do barw ciemno lub jasno/żółto brązowej. Słoje rozmieszczone nierównomiernie, o różnej wielkości. Kształt słojów prosty. Porowata struktura drewna. Biel jest wąska i nie posiada wartości mechanicznych. Trudno zapalne.
Właściwości drewna dębu
Dębina to drewno sprawiające sporo problemów w obróbce wszystkim tym, których sosna przyzwyczaiła do stosunkowo prostej obróbki przy zastosowaniu nawet lekkiego sprzętu stolarskiego w warunkach domowo warsztatowych. Dąb to twarde i ciężkie drewno, które jest średnio podatne na kurczenie. Trudne w polerowaniu. Choć ta cecha jest akurat zaletą w przypadku zastosowania dębu do kładzenia podłóg gdzie niska ścieralność jest pożądana. Stosunkowo łatwo je wygiąć i skleić. Drewno dębu jest łatwe do barwienia. Meble dębowe używane stosunkowo łatwo poddają się zabiegom renowacyjnym.
Frezy do dębu są wykonane z bardzo odpornej stali i mają inne kąty natarcia w stosunku do innych pił. Ten element często daje mocno „w kość” zbyt optymistycznie nastawionym stolarzom. Po prostu materiał przerasta warsztat maszynowy. Dodatkowo trzeba uważać na kontakt drewna z żelazem ponieważ drewno zawiera garbniki, które wchodzą w reakcje chemiczne pozostawiające odbarwienia. Twardziel wykazuje bardzo dużą odporność na warunki klimatyczne i wodę. Meble z dębu ciężko zarysować lub wgnieść.
Meble dębowe cena
Meble dębowe do salonu są droższe niż ich odpowiedniki z sosny. Wynika to przede wszystkim z faktu, że dąb musi znacznie dłużej rosnąć aby uzyskać parametry potrzebne przy obróbce drewna po ścięciu. Skupiska dębów są mniejsze na terenie kraju niż bardzo rozpowszechnionej sosny. To automatycznie przerzuca się na wyższe koszty transportu. Do tego dochodzi jeszcze współczynnik „wypadkowości”. Dąb musi rosnąć przed ścinką średnio 120-140 lat i ma znacznie więcej szans na uschnięcie spowodowane szkodnikami czy złamaniem przez wiatr. Od pewnego czasu zauważalne są również obumarcia drzewostanów spowodowane przez obniżanie wód gruntowych na skutek zwiększonej urbanizacji.
Z drugiej strony dębina jest trudniejsza w obróbce i bardziej wymagająca dla stolarza. Tutaj potrzeb odrobiny serca, a nie mechanicznego tłuczenia w guzik. Słoje, sęki, bardzo zróżnicowana powierzchnia pod kątem twardości… to wszystko sprawia większą konieczność użycia zróżnicowanych narzędzi i częstszej kontroli człowieka. Płyty z MDF są łatwiejsze w zastosowaniu automatyzacji linii produkcyjnych, np. odpada proces heblowania.
Nazywając rzeczy po imieniu: TAK, meble z litego dębu są drogie. Jednak słowo „drogie” powinno występować od razu ze stwierdzeniem: w stosunku do mebli z drewnopodobnego MDF czy sosny.
Meble z litego drewna dębowego przy odrobinie dbałości i wiedzy o pielęgnacji mogą sprawdzać się przez wiele lat. Często będąc świadkami wielopokoleniowych przemian. Piękne, trwałe, z charakterem.


Zostaw odpowiedź