Meble jako dodatki aranżacyjne
Meble zazwyczaj tworzą centrum danego pomieszczenia. W sypialni kluczowe jest łóżko, w jadalni stół, a salon nie obejdzie się bez zestawu wypoczynkowego, szafki pod telewizor i stolika kawowego. Pozostają jednak jeszcze mniejsze meble, które często są pomijane podczas aranżacji wnętrz, a ich obecność naprawdę wiele może zmienić.
Meble dekoracyjne w aranżacji wnętrz
Każda udana aranżacja wymaga dbałości o szczegóły. Wnętrze nie może być wyłącznie pustym projektem, musi posiadać dodatki, które dodadzą stylu pomieszczeniu oraz odwzorują gust domowników.
Lustro
Dobrze umiejscowione lustro odbija promienie słoneczne, dzięki czemu rozjaśnia pomieszczenie. Świetnie się też sprawdza w mniejszym wnętrzu, ponieważ tworzy optyczne powiększenie. Jest to szczególnie doceniany przez kobiety, ponieważ można się w nim przejrzeć, wykonać codzienny makijaż. Lustro najczęściej umiejscawiane jest na ścianie w przedpokoju, garderobie lub salonie.
Półka wisząca
To mebel, który mocno wpływa na wystrój wnętrza, ponieważ zapełnia pustą ścianę i pozwala wyeksponować zdjęcia, pamiątki. Przez takie dodatki pomieszczenie ożywa i nie jest tylko projektem wnętrzarskim.
Kwietnik
Podczas wystroju wnętrza warto sięgnąć po kwietnik. Mebel świetnie eksponuje rośliny doniczkowe i wnosi powiew świeżości. W ofertach sklepów znajdziesz funkcjonale kwietniki, które nie tylko spełniają wizualną rolę, ale też zapewnią miejsce na drobne przedmioty, czy książki, dzięki szufladce, półce.
Stolik podręczny
Pełni funkcje praktyczne, dzięki niemu mamy wszystkie drobne przedmioty codziennego użytku pod ręką, ponad to wzbogaci wnętrze każdego pomieszczenia. Stolik podręczny może być przygadany w salonie, przedpokoju, sypialni, jadalni, a nawet kuchni, łazienki.
Panel ścienny
To większy odpowiednik półki wiszącej pozwalający w pokoju dziennym wyeksponować jeszcze więcej pamiątek z podróży i ramek ze zdjęciami. Często panel posiada również oświetlenie, dzięki temu pełni rolę lampki.
Podnóżek
Jest dobrym rozwiązaniem w większym salonie, w którym nie ogranicza nas przestrzeń. Podnóżek zwiększa komfort relaksu, dzięki niemu możemy wygodnie rozłożyć się na kanapie przed telewizorem lub z książką w ręku. To mały mebel, który możemy spokojnie zliczyć do kategorii funkcjonalne i modne dodatki.
Aranżacja wnętrz w wybranym stylu
Wystrój wnętrz zaczyna się od dobrania stylu. Charakter pomieszczenia to równocześnie oddanie własnego gustu. Jego wystrój ukaże nasze zainteresowania, upodobania, poczucie stylistyki. Najważniejsze, aby po ukończonej aranżacji domownik czuł się w niej swobodnie i przyjemnie.
W Polsce najwięcej aranżacji wnętrz wykonywanych jest w stylu skandynawskim, loft oraz minimalistycznym. Nie musimy trzymać się ściśle jednego designu co daje duże pole do popisu. Na przykład modne dodatki w stylu glamour nie są dedykowane wyłącznie do aranżacji glamour. Spokojnie mogą wypełnić wnętrza o innej stylistyce. Jednak ważne jest, aby dodatki nie zdominowały aranżacji.
Style wyposażenia – źródła inspiracji
W poszukiwaniu stylu najlepiej odpowiadającego naszym preferencjom zadaj sobie kilka prostych pytań: „Co lubię?”, „Jakie kolory lubię?”. Odpowiadając na te pytania, warto poszukać inspiracji w różnych miejscach, takich jak ulubiona kawiarnia, restauracja, mieszkanie znajomego.
Styl umeblowania – jak wybrać?
Pierwszym krokiem jest z pewnością poznanie swoich upodobań. Meble muszą stworzyć przestrzeń, która będzie naszym zaciszem. Jeśli inspiruje Cię styl glamour, możesz postawić na róże, pastelowe fiolety, złoto i beże, a także kryształowe dodatki, takie jak żyrandole, bogato zdobione lampy i lustra. Ciekawym akcentem w salonie w tym stylu są sofy i fotele tapicerowane w kolorze beżowym lub szarym. W przypadku stylu minimalistycznego będziesz oszczędny w dodatkach, oczywiście przestrzeń nie stanowią tylko meble, jednak aranżacja w tym designie stawia na prostotę i przejrzystość.
Jak urozmaicać aranżację wnętrza?
Nowoczesne dekoracje to szeroka oferta dodatków. Poprzez małe szczegóły możemy nadać wnętrzu oczekiwanego klimatu. Na przykład dodając tekstylia sprawiamy, że wnętrze robi się cieplejsze i przytulniejsze. Złote dodatki w postaci ramek, ramy lustra, nóg od stolika kawowego, wazonu wniosą do pomieszczenie elegancje i luksus. W przypadku minimalistycznego mieszkania, gdzie ściany i meble są stonowane oraz dominują jasne kolory, dobrym pomysłem są dywany, które za pomocą wyrazistej barwy lub charakterystycznego materiału stworzą kontrast i nadadzą wyrazistości.
Wystrój wnętrz z drewnianymi meblami
Drewno to materiał bardzo trwały o oryginalnym wyglądzie. Jest wykorzystywany w produkcji mebli, dodatków do salonu, jadalni, sypialni, kuchni, możemy znaleźć go w każdym, pomieszczeniu naszego mieszkania. Świetnie współgra z kolorami takimi jak butelkowa zieleń, odcienie szarości. Ze względu na szerokie możliwości wykończeń będzie również współgrać z ciemnym kolorem. Na przykład kiedy wybierzemy dąb w wersji sonoma lub postawimy na sosnę w jasnym lakierze, czy bejcy.
Nie zawsze jest to materiał, który tworzy przytulne wnętrza, pełne ciepła domowego ogniska. Aranżacja wnętrz z drewnem jest szczególnie charakterystyczna dla stylu industrialnego oraz loft. W tym przypadku dodatki oraz meble nie są oddawane wielu obróbką. Kluczowe jest, aby zachować naturalne, wyraziste piękno drewna. W odpowiedniej aranżacji wystrój będzie surowy i zimny. W przypadku industrialnych wnętrz inspiracje sięgają opuszczonych magazynów, fabryk, dlatego dodatki są bardzo oryginalne. Mogą to być na przykład plakaty na ścianie, metalowe lampy.
Aranżacja salonu
Salon, w jego wnętrzu powinny znaleźć się meble, które zapewnią nam komfortowe spędzanie wolnego czasu. W ograniczonej przestrzeni znajdziemy tutaj tylko niezbędne meble, natomiast często salon pełni role również jadalni. Dzięki temu aranżacja salonu może być urozmaicona. Krzesła to niezbędne meble, aby skompletować zestaw jadalniany.
Aranżacja małego salonu
Do małego salonu wybrać należy meble, które nie zdominują przestrzeni. Kluczowe jest też unikanie dużej ilości dodatków, które mogą przytłoczyć pomieszczenie. Aranżacje salonu zazwyczaj zaczynają się od wybrania centralnych mebli, czyli sofy, szafki RTV i stolika kawowego.
Stwórz oryginalną przestrzeń
Najpiękniejsze aranżację powstają kiedy domownik odda w nich swój indywidualny charakter. Każda wolna przestrzeń pozwalana nam wyrazić siebie. Na przykład ściany oprócz nadania im koloru za pomocą farby, tapet mogą przedstawiać obrazy ulubionego malarza lub namalowane przez nas samych. W przypadku kiedy mieszkanie posiada wysokie sufity warto zadbać o ciekawe lampy.
Funkcjonalność i elegancja
Warto pamiętać, że aranżowanym mieszkaniu będziemy żyć na co dzień i wdrożone tutaj inspirację powinny równie wyglądać co i sprawdzać się pod względem funkcjonalności.
Meble, które wzbogacają wnętrze
Przeglądaj inspiracje, niezależnie od tego, czy urządzasz nowe mieszkanie, szukasz dodatków, czy po prostu chcesz odświeżyć aranżację salonu. możesz potrzebować wysokiej jakości designerskich mebli, które sprawią, że Twoja przestrzeń będzie bardziej komfortowa, oryginalna, a przede wszystkim bardziej funkcjonalna.
Aktualna oferta rynku mebli designerskich jest oszałamiająca i znajdziesz u nas szeroką gamę stylów, niepowtarzalne materiały, kolory, kształty i wzory.
Dodatki na które warto zwrócić uwagę podczas aranżacji mieszkań
Na pewno puste nie mogą pozostać ściany. Obrazy, ramki ze zdjęciami wzbogacą aranżacje mieszkania. Meble ustawione w odpowiednim miejscu sprawią, że wnętrza będą funkcjonalne oraz będą się świetnie prezentować.
Tartak-Meble
W naszej bogatej ofercie mebli na pewno znajdziesz takie, które zachwycą Cię design. Będą w Twoim salonie, jadalni i sypialni gospodarować przedmioty, a ich wzornictwo będzie pełnić rolę dekoracyjną.
Zostaw odpowiedź