Białe łóżko piętrowe
Biały to najbardziej jasny ze wszystkich kolorów rejestrowanych przez oko każdego człowieka. Może być traktowana jak mieszanka tzw. barw prostych (monochromatyczne – otrzymywane po rozszczepieniu światła białego np. przez pryzmat lub zestaw barw składających się na kolory tęczy). Biały jest widoczny i odbierany przez człowieka jako absolutnie najjaśniejszy punkt w szarych odcieniach otoczenia.
Przez pewną niedoskonałość naszego organu odbierającego promieniowanie fal elektromagnetycznych czyli oka oraz sposobu jak interpretuje ją mózg można powiedzieć, że kolor biały jest pozorny i mocno subiektywny. Czysta biel może być odbierana indywidualnie zarówno przez wzgląd na bieżące samopoczucie, ale również “siły” światła. W praktyce oznacza to, że im mocniejsze światło tym biel przesuwa się mocno w stronę chłodnych odcieni. I analogicznie dla słabej siły światła jako biel ludzkie oko rejestruje cieplejsze odcienie.
Odcienie białego koloru
Odcienie białego są precyzowane przez parametr określany jako temperatura barwowa. Jest to odniesienie do wartości fizyki: temperatura w Kelwinach (skala bezwzględna tzn. 0 Kelwinów to najniższa możliwa temperatura -273,15°C), a dokładnie do związku pomiędzy temperaturą ciała i promieniowaniem elektromagnetycznym emitowanym przez nie. Wraz ze wzrostem temperatury ciała zmienia się gwałtownie zakres: kolejno przechodząc przez fale podczerwone, potem fale widzialne dla oka człowieka, a następnie w fale w zakresie 10 nm do 400 nm nazywane “nadfioletem”.
Powszechnie stosowane określenia kolejnych stopni temperatury barwowej powszechnie stosowanej w oświetleniu to: ciepłe, neutralne (często błędnie nazywane dzienne chłodne), chłodne, dzienne(5000-5500 Kelwinów czyli światło typowo dzienne), dzienne chłodne.
Symbolika bieli w kulturze i sztuce
Biel dla chrześcijan jest symbolem czystości i dobra. Kolor nieskalanych aniołów i istot stojących po stronie ładu oraz porządku. Biel ma również związek z ikonograficznym symbolem Ducha Świętego czyli gołębicą.
Starożytni Egipcjanie uznawali biel za kolor śmierci. Biel to kolor ludzkich szczątków wysuszonych w piaskach pustyni, więc jak widać całkowicie odmienne podejście zależne od empirycznych doświadczeń związanych z miejscem zamieszkania.
Chińczycy uznają go za kolor żałoby. Kultury afrykańskie uznają go za kolor demonów.
Jako ciekawostkę dodaję fakt, że biel we fladze naszego kraju pochodzi bezpośrednio od kolorów godła. Białego orła i białej litewskiej Pogoni. Kolor ten jest symbolem “czystości dążeń narodu polskiego”. Heraldyczny symbol szlachetności i pokory.
Białe łóżko piętrowe dla dzieci
Łóżko piętrowe to oszczędność miejsca. Nowoczesne modele można podzielić na dwa oddzielne miejsca do spania oraz wykorzystać drabinkę w rozłożeniu lewo/prawo. Wysoka barierka to gwarancja bezpieczeństwa spania na górnym posłaniu. Rzuć również okiem na nasz tekst Kiedy łóżko piętrowe dla dziecka, co ułatwi Ci dokonanie właściwego wyboru.
Biel w pokoju dziecięcym
Biel nadaje pokojom dodatkowej przestrzeni. Pomieszczenia automatycznie sprawiają wrażenie bardziej czystych. Dobrze odnajdą się tutaj zarówno pastelowe dodatki jak i bardziej zdecydowane kolory. Białe tafle ścian z łatwością można złamać kolorową fototapetą. Dodatkowo zwracamy uwagę na feerię kolorów jakie oferują współczesne zabawki, które w pewnym momencie nieuchronnie będą zerkać na nas z podłogi lub szaf. Połączenie tego festiwalu z nadmiarem kolorów na ścianach może momentami przytłaczać. Białe łóżko piętrowe z szufladą nie tylko wprowadzi odrobinę kontrastu dla intensywności ścian, ale również zapanuje nad chaosem zabawek wciskanych pod łóżko na “wieczne zapomnienie”.
Okazuje się, że w Polsce najpopularniejszym kolorem w pokoju dziecięcym jest dla chłopca kolor niebieski, a dla dziewczynek delikatny róż. W obu opcjach biel doskonale się odnajduje. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie na ścianach farby kredowej lub magnetycznej.
Jeżeli jednak w pomieszczeniu dominuje biel to spójnym elementem będzie intensywne kolory poduszek, pościeli czy firanek z ciekawą fakturą powierzchni. Same ściany daję wprost nieograniczone możliwości aranżacji. Biały to przede wszystkim morze możliwości, które nie przytłacza. Może stanowić świetne tło dla wielu pomysłów zarówno dzieci jak i dorosłych.
Białe łóżko piętrowe dla chłopca i dziewczynki
Jeżeli szukasz solidnego łóżka o sprawdzonej konstrukcji zwróć uwagę na jeden z naszych modeli flagowych białe łóżko piętrowe Jan.
- Nie narzucają stylu i pasują zarówno do pokojów rozrabiaków jak i księżniczek.
- Optyczna lekkość pomieszczenia w bloku gwarantowana.
- Warto zwrócić uwagę na białe meble sosnowe, które są bielone (prześwituje przez nie struktura drewna). To ciekawe rozwiązanie w stylu skandynawskim.
- Wraz z wiekiem dziecka białe łóżko nie traci na użyteczności. W pewnym momencie dziewczynka może powiedzieć, że różowy jest dla dzieci i nie będzie spać w swoim starym łóżku.
- Wbrew pozorom białe meble jest łatwo utrzymać w czystości. Na białych meblach od razu widać wszelkie zabrudzenia, które szybciej możemy usunąć.
- Białe meble są modne i uniwersalne. Lekkie i stylowe.
Oczywiście te zasady można stosować w całym domu. W zależności od własnych preferencji można dopasować styl domu nie zadając sobie wciąż pytania: do jakiego wystroju pasują białe meble. Do prawie każdego.
Białe łóżko piętrowe z biurkiem
To coraz częstsze rozwiązanie pozwala wyrzucić z pokoju dziecięcego jeszcze jeden mebel czyli biurko. Skoro wykorzystujemy już szuflady łóżka to czemu nie scalić go z biurkiem? Dolna część jest składana w wygodne biurko. Czas potrzebny do złożenia to najczęściej mniej niż 30 sekund.
Zostaw odpowiedź