Białe łóżko i biała sypialnia czyli o aktualnym trendzie
Białe łóżko i biała sypialnia czyli o aktualnym trendzie. Biel od wieków jest utożsamiana w Europie jako szlachetna barwa. Jest symbolem nieskalanej czystości i niewinności. W sztuce chrześcijaństwa w biel odziewano apostołów. Jest najjaśniejszą z barw, albo mówiąc w odniesieniu do naszych subiektywnych odczuć: jest odbierana przez ludzi jako najjaśniejsza w otoczeniu odcieni szarości.
Stylowe meble w bieli cieszą oko coraz większej grupy Polaków. To świetny pomysł na ciekawe i intrygujące wnętrze. Ta barwa pasuje zarówno do bardzo nowoczesnych i minimalistyczny aranżacji, jak i tych stylizowanych na angielski czy prowansalskie. Szczególnie dużo połączeń bieli z ciepłym drewnem znajdziemy w stonowanych wzorach skandynawskich. Sprawdź naszą ofertę łóżek z szufladami – model tego typu to białe łóżko sosnowe Tonja.
Biały kolor daje możliwość puszczenia wodzy fantazji. Łączy się zarówno z odważnymi kolorami pościeli lub dodatków, jak i może wypełniać całą przestrzeń nadając jej chłodny styl. Najpierw kupujemy łóżko, a chwilę potem w naszych dłoniach pojawia się futrzana narzuta, stos poduszek, i miękki dywanik ( bo stary nagle przestał być atrakcyjny).
Białe meble pasują do każdego koloru ścian. Jednak podczas dekoracji z białym należy pamiętać, aby uwzględnić różnorodne tekstury i wzory, aby zapobiec zimnemu schematowi. Chyba, że jest on zamierzony od początku. Słońce wpadające do pomieszczenia wprowadzi dodatkowy element, wydobywając z wnętrza subtelne odcienie materiałów i faktur. Śnieżnobiałe ściany w sypialni zawsze wyglądają na czyste i proste skąpane w słońcu. Odbijają światło i podkreślają wyjątkową architekturę przestrzeni. Pewnym dodatkowym plusem białych mebli w mieszkaniu jest fakt, że łatwiej utrzymać je w czystości.
Większość z nas odczuwa biel jako nieograniczone poczucie swobody i wolności, dodające energii i łagodzące złe echa dnia codziennego. Biel optycznie zwiększa wnętrze.
Jeżeli postanowimy zmienić całkowicie całą koncepcję zagospodarowania mieszkania to białe meble szybko połączysz z zarówno kolorami ziemi i naturalnymi materiałami. Tak samo dobrze możesz je wykorzystać do wnętrz rodem z filmu SF gdzie prym wiodą materiały z tworzyw sztucznych i chłodna asceza.
Zostaw odpowiedź